⠀
Warsztaty z bumbum rurek
3 kwietnia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty z bumbum rurek, które były nagrodą dla naszego wspaniałego dziecięcego zespołu muzycznego za osiągnięcia w dzielnicowym konkursie wokalnym "Tyle razem dróg przebytych..."!
Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać tajniki gry na bumbum rurkach, bawiąc się przy tym doskonale i rozwijając swoje muzyczne zdolności. To była świetna okazja, by jeszcze bardziej zbliżyć się do świata dźwięków i rytmów, a także wspaniale spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek.
Kartka wielkanocna dla podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek
Świetlica szkolna wzięła udział w wyjątkowej akcji „Kartka wielkanocna dla podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i otwartym sercem przygotowywały piękne, kolorowe kartki świąteczne, wkładając w nie mnóstwo serca i pozytywnej energii. Podczas zajęć porozmawialiśmy również o tym, czym jest hospicjum i jak ważne jest niesienie dobra innym – szczególnie tym, którzy potrzebują wsparcia i uśmiechu. Gotowe kartki wysłaliśmy do naszych koleżanek i kolegów z hospicjum, wierząc, że sprawią im wiele radości.
⠀
⠀
Oddaj głos na pisankę SP 406!
Kreatywnie i świątecznie w 3a
- 19
Klasa 3a wraz z wychowawczynią Panią Dorota Mantur na kilka dni przed przerwą świąteczną wyruszyła w edukacyjną podróż po Polsce… bez wychodzenia z klasy! Uczniowie poznali zwyczaje i obyczaje Świąt Wielkanocnych w różnych regionach kraju, zarówno współczesne, jak i te dawne. W ramach zajęć tworzyli także prace plastyczno-techniczne związane ze świętami i wiosną. Szczególnie przypadło im do gustu ozdabianie styropianowych jajek, kogutów i serduszek – każdy projekt był inny, tak jak różne bywają przepisy na żurek :) Piękna słoneczna pogoda zachęciła do „przeniesienia pracowni” na świeże powietrze – bratkowe podwórko okazało się idealnym miejscem do twórczej pracy. Pomysłów nie brakowało – niektóre były tak kolorowe, że nawet pisanki się zarumieniły! Zresztą… warto to zobaczyć. Zapraszamy do naszej galerii!
Czas refleksji, czas modlitwy, czas nadziei!
3 i 4 kwietnia zorganizowano w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Chętni uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanych spotkaniach, podczas których wsłuchiwali się w nauki wygłoszone przez misjonarza z Togo, ojca Benoita Azametiego, kombonianina (zakonnika). Na zakończenie rekolekcji 5 kwietnia ksiądz misjonarz odprawił Mszę Świętą w kaplicy przy kościele Świętego Jakuba Apostoła. Był to czas refleksji i modlitwy, wyciszenia i zatrzymania się w codziennym biegu.
3
Biblioteczni detektywi w niecodziennej akcji!
Zajęcia z piłki nożnej klasy I-V
Sukces nauczycieli świetlicy w konkursie wokalnym
Z radością ogłaszamy, że nasz zespół nauczycieli świetlicy zdobył III miejsce w dzielnicowym konkursie wokalnym „Tyle razem dróg przebytych”!
Na scenie zaprezentował utwór Maryli Rodowicz „Jadą wozy kolorowe”, zachwycając publiczność nie tylko pięknym śpiewem, ale także grą na gitarze i skrzypcach. Kolorowe cygańskie stroje i pełen energii taniec sprawiły, że występ nabrał niezwykłego blasku i niezapomnianego uroku.
Miłym zaskoczeniem była także nagroda publiczności przyznana przez rodziców z naszej szkoły. To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że pasja i zaangażowanie zespołu zostały docenione przez tak wspaniałą publiczność!
II miejsce w dzielnicowym konkursie muzycznym!
Z radością informujemy, że nasz dziecięcy zespół świetlicowy zdobył II miejsce w dzielnicowym konkursie muzycznym „Tyle razem dróg przebytych”!
Zespół zaprezentował utwór Hej, hej, hej! Dzień dobry! zespołu Gawęda, który porwał serca zarówno publiczności, jak i jury. Dzieci wykazały się niezwykłą energią, zaangażowaniem oraz talentem, co pozwoliło im osiągnąć tak wspaniały rezultat!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy włożyli całe serce w przygotowania do konkursu. Serdecznie dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za nieocenione wsparcie. To osiągnięcie na pewno zostanie na długo w naszej pamięci!
Brawo dla całego zespołu!
Klasa 3a na tropie geniuszu Leonarda da Vinci
- 21
Uczniowie klasy 3a mieli okazję podczas lekcji poszerzać swoją wiedzę na temat sztuki malarstwa i jej mistrzów. Poznaliśmy takich artystów jak Pablo Picasso, Józef Chełmoński czy Leonardo da Vinci. Ten ostatni zafascynował nas nie tylko wyjątkowymi dziełami, ale także niezwykłą osobowością. Dzieci przekonały się, że Leonardo da Vinci to prawdziwy człowiek renesansu – osoba wszechstronnie uzdolniona, mistrz wielu dyscyplin. Malował, rzeźbił, konstruował maszyny latające, projektował pociągi, pisał książki, znał się na prawie, astronomii, geografii, filozofii… i pewnie jeszcze kilku innych dziedzinach, o których zapomnieliśmy! Nic dziwnego, że wywarł ogromne wrażenie na uczniach, a jego genialne dzieła stały się inspiracją do działań twórczych. Klasa 3a podjęła się wyzwania – stworzenia kopii jednego z najsłynniejszych obrazów artysty. Warto zobaczyć efekty pracy uczniów, bo okazuje się, że Leonardo da Vinci... drzemie w każdym z nas!
Dorota Mantu
⠀
Ruszyły Biblioteczne Wieści!
Spodziewaj się niespodziewanego
Murem za murarkami
Uczniowie klasy 3a mieli okazję zdobyć fascynujące informacje na temat pszczół murarek. Dzieci podczas lekcji dowiedziały się, dlaczego są one tak istotne dla przyrody, jak wygląda ich cykl życiowy oraz jakie warunki należy im zapewnić – w końcu to pszczoły, które, pamiętajmy, nie żądlą.
Następnie przyszedł czas na zainstalowanie domku dla naszych nowych szkolnych towarzyszy. Każdy uczeń chciał potrzymać konstrukcję, zwłaszcza że w środku znajdowały się już kokony z murarkami. Domek prezentuje się doskonale i możemy go obserwować, siedząc w sali lekcyjnej. Teraz czekamy na wyższe temperatury, aby murarki się wykluły. Zobaczymy, co się będzie działo – ponoć podczas słonecznych dni potrafią być głośne... Może będziemy mogli sprawdzić, kto jest głośniejszy?
Murarki to pszczoły samotnice, które nie tworzą dużych kolonii ani nie bronią swoich gniazd, co czyni je łagodnymi i bezpiecznymi dla ludzi. Ich obecność w ogrodzie może zwiększyć plony roślin nawet o 60%, ponieważ są bardzo efektywnymi zapylaczami.
Dzięki temu projektowi uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska, ale także aktywnie przyczyniają się do wspierania lokalnej fauny i poprawy bioróżnorodności w naszej okolicy.
Dorota Mantur
20
⠀
⠀
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa… czyli jak 1F świętowała Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
22 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ten wyjątkowy dzień, łączący dzieci z każdego zakątka naszej planety, nie przeszedł bez echa w klasie 1 f. Kierując się słowami naszej polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła, Pani Monika Radziszewska wychowawczyni 1 F zadbała, aby w klasie było radośnie i przyjemnie.
Już rano, podczas zmiany obuwia w szatni, uczniowie mogli przeczytać przygotowane cytaty z książek dla dzieci. Wchodząc do sali, odkryli kolejną niespodziankę - kącik czytelniczy inspirowany ideą bookcrossingu. Pierwszoklasiści sami także przygotowali się do obchodów. Każdy przyniósł najciekawszą, według siebie, książkę i, siedząc na specjalnej pufie, opowiadał, dlaczego warto ją przeczytać. Tego dnia odbył się konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki. Kilkoro uczniów przebrało się za swoje ulubione postaci z bajek. Powstały też barwne kolaże przedstawiające bohaterów literackich oraz wiosenne pejzaże. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jak produkuje się papier, jak wygląda proces drukowania książki oraz jakie są w Polsce wydawnictwa dla dzieci.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – i każdego innego dnia w roku – życzymy, by książki zabierały Was w niezwykłe podróże, pełne przygód, marzeń i wiedzy bez granic.
⠀
Razem dla tych, którzy nie mogą poprosić o pomoc
Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do włączenia się w zbiórkę na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie. Zbieramy artykuły pierwszej potrzeby – karmę, koce, akcesoria, które poprawią warunki życia podopiecznych schroniska. Dary prosimy pozostawiać przy głównym wejściu do szkoły, w oznaczonym miejscu. Wspólnie możemy odmienić los czworonogów – liczy się każdy gest!